Jak už asi víte, i letos jsme se zúčastnili největšího italského veletrhu s pánskou módou Pitti Uomo. A stejně jako před půl rokem jsme Vám dovezli několik tipů, jak vylepšit Váš šatník a být tak v očích kolegů či partnerky za toho nejvíc stylového muže.

Náš Michal pro Vás nafotil a okomentoval ty nejzásadnější trendy tohoto 93. ročníku Pitti Uomo.

 


 

1 – HNĚDÁ

 

Pokud už máte dost všech těch modrých a šedých obleků, sáhněte právě po této barvě. Hnědá je zpět v pánském šatníku, a to ve všech odstínech i vzorech. Skvěle se kombinuje a věřte, že málo kdo ve Vašem okolí ji nosí.

 

 

2 – MANŠESTR

 

Kdybych měl vybrat jednu nepřehlédnutelnou věc z Pitti, byl by to právě manšestr. Ten už není výsadou našich dědů. Pokud hledáte materiál, který Vás zahřeje i v zimních dnech, pak je toto ideální volba. Nebudete litovat. A je jedno jakou tloušťku pruhu zvolíte. Žádnou variantou nešlápnete vedle. Dá se kombinovat v různých stylech, casual variantu vyřešíte manšestrovou vestou nebo kalhoty, pro formálnější variantu si nechte ušít klidně celý oblek.

 

 

3 – DVĚ ŘADY

 

Dvouřadá saka hlasí návrat už delší dobu. Na letošním Pitti Uomo byly však dvouřadé kousky vidět zase o něco více. Separátní saka, obleky a tentokrát, díky zimní sezóně, hlavně kabáty. Pokud Vás už tedy nudí ten jeden modrý kousek na tři knoflíky (který ale vlastníte naprosto správně), pak zvolte nový model. Dvě řady zapínání a délka lehce nad kolena. U obleku doporučuji držet se bodu číslo jedna. Tmavě hnědý dvouřadý oblek s jemným vzorem bude mistrovským kouskem Vašeho šatníku.

 

 

4 – PRUHY

 

Po klasickém modrém obleku následoval velký trend kostek. Většina mužu má nyní ve skříni alespoň jeden kostkovaný blazer (doufám). Pruhy byly vidět i v předchozích letech, ale tentokrát se jim už nedalo vyhnout. Nečekejte ale pouze klasický pinstripe burzovních makléřů z Wall Street. Velkým hitem je takzvaný chalk stripe. Tedy pruh, který na težší flanelové látce vypadá jako namalovaný křídou.

 

 

5 – DENIM KOŠILE

 

Máte v práci casual friday nebo jen potřebujete odlehčit svůj formální oděv? Sáhněte po denimové košili. Můžete ji vzít do obleku nebo jen ke krémovým či béžovým chinos s vestou. Nakombinujete ji stejně jednoduše jako jakoukoli jinou modrou košili, ale dodáte Vašemu outfitu nádech nenucenosti.

 

 

Jaký tip Vás nejvíce zaujal? Už víte, čím obohatíte Váš šatník? Napište nám.