Některé trendy se rychle mění, jiné spíše zůstávají. Stejně takový je i trend, o kterém Vám teď povíme. Letošním svatebním trendem je bez pochyb styl „BOHO“, který se u nás vloni párkrát na svatbách objevil, ale letos svatbám s velkou převahou vládne. Tento styl je kombinací několika módních vln od hippie, přes country až po indiánské prvky. Vyjadřuje svobodu a volnost, proto je vše doslova free, bez pravidel a může působit až chaoticky. Teď to zní možná až moc jako slátanina všeho možného, ale uvidíte sami, že si tento styl zamilujete…

 

 

Pro ženicha vykasané rukávy a stylové kožené boty

Boho ženich má na sobě nejčastěji jen košili a kalhoty, tedy bez saka. Někdy se doplňuje vestičkou. To, co je na celém outfitu nejdůležitější, jsou materiály. Boho svatby se většinou odehrávají v teplejších měsících roku, a proto se velice často sahá po lnu. Tento materiál je přirozeně chladivý a dodává celému outfitu lehce “opotřebovaný” vzhled svým charakteristickým pomačkáním. Můžete si z něj skládat celý outfit nebo len využít pouze pro košili nebo kalhoty. Důležitou součástí boho stylu u ženicha je i barevnost. Tak jako u celého stylu svatby i u ženichova outfitu převládají zemité barvy – hnědá, béžová, ivory nebo například tlumená zelená.  Vestička je skvělým doplnění celého outfitu. Může být jednořadá nebo dvouřadá, ve stejné barvě jako kalhoty nebo například s kontrastnějším vzorem kostky. Také může ženichovi pomoci zakrýt pot při horkých letních svatbách.

 

 

Košile se volí vždy s dlouhým rukávem, ale často se pak nosí rukáv vyhrnutý. Materiálově nejčastěji bavlna. Košile má ve většině případů klasický límec, tak aby mohl mít ženich motýlek nebo kravatu. K boho stylu se ale stejně dobře hodí pouze stojáček na rozhalenku.

U doplňků se často volí znovuobjevené kšandy. Jelikož je outfit většinou “ochuzen” o sako, jedná se o prvek, který ženichův outfit oživí. Kšandy se dnes znovu dělají na připnutí na knoflíčky. Ty jsou nenápadně všity uvnitř kalhot. Když tedy bude chtít ženich nosit kalhoty bez nich, nic mu nebrání. Pokud bude ženich mít na svatbě motýlka nebo kravatu, pak se znovu snažte najít zajímavější materiály. Například příměs lnu nebo vlny. Dotvoří se tak celý vzhled do dokonalosti.

Nezapomeňte, že nejen oblečení dělá celý vzhled. Také vousy a vlasy jsou pečlivě upravené. Důležitá je také obuv, sáhněte po kvalitní kožené obuvi, ve které se budete cítit maximálně pohodlně.

 

 

Svatební šaty jako pro vílu

Volné a rozevláté svatební šaty nejčastěji s krajkou, které působí tak trochu étericky, jakoby vílím dojmem, přesně to je boho.  Tyto šaty podtrhují přirozenou krásu a ženskost a vypouští dříve tolik oblíbený dortový princeznovský styl.

Typické barvy se v boho stylu nedají určit přesně, základní bílou či krémovou doplňuje pastelová paleta a přírodní tóny v kombinaci s divočejší vínovou nebo zlatou barvou.

 

 

Pro doplnění image “boho nevěsty” sem nejčastěji patří: rozpuštěné vlasy, květinová čelenka a spousta korálkových náramků či jiných ozdob třeba z peříček. Ideálními botami jsou sandálky. Je jen na nevěstě, jak moc se chce odvázat a jak moc netradiční doplňky zvolí.

 

 

Styl bohatý na dekorace

Celá svatba musí ladit s tématem, tudíž v boho stylu jsou i veškeré svatební dekorace. Lapače snů vlající ve větru, světýlka a svíčky, ale především spousta květin, krajky a peří. Stoly bez ubrusů a židle bez potahů – čím starší nábytek, tím lepší. Celková výzdoba je spíše bohatšího charakteru, přičemž se využívají dekorace z druhé ruky či rodinné dědictví po babičce.

I když mluvíme o boho stylu jako o stylu volném a bohátém na dekoracích, celkový koncept je dosti rozsáhlý a určitě je lepší, když oslovíte odborníky, aby vám pomohli udržet linku celé svatby a vykouzlili něco úchvatného pro Váš velký den.

Co se týká květin, i zde platí – nic uhlazeného, svatební kytice je velmi rozpustilá a tím i opticky větší než obvyklé kytice. Stoly přetékají květinovými běhouny, rozmanitými vázami a svíčkami.

 

 

Lucie a Martina z Wedding Factory ve spolupráci s Manemo.