Kvůli inspiraci není nutné, aby každý jezdil do Florencie. My jsme to udělali za vás. Ve středu 24.1. od 18:00 jste vítaní na prezentaci fotografií a módních inspirací z Pitti 93 přímo u nás v showroomu Manemo. Více informací o registraci na akci najdete na našem Facebooku nebo se můžete rovnou registrovat.

 

Ve dnech 9. až 13.1.2017 se koná v italské Florencii největší festival módy a stylu. Manemo tým u toho nebude chybět. Co od letošní návštěvy očekává produktový leader Michal Trnka?

 

Co pro tebe znamená Pitti Uomo?

Michal Trnka: Inspirace je jeden z nejdůležitějších bodů mé práce. Festival Pitti je místo, kde se dotvářejí a vytvářejí kolekce pro následující sezónu. Každý půlrok se scházejí ti nejlepší z nejlepších z módní branže a prezentují svoje produkty, které budou utvářet trendy následujících sezón. Pro mě je to tedy místo, kde začíná má inspirace pro sezónní kolekci. Inspiruji se přímo od návštěvníků Pitti z celého světa (protože street style z Pitti je jeden z nevyhledávanějších), tak i u vystavovatelů a prodejců. Vybírám zde i nové kousky do našemu showroomu Manemo, od kolekce kravat, manžetových knoflíků až po kožené produkty.

 

Co očekáváš od tohoto ročníku?

MT: Během posledního roku nám Manemo dost vyrostlo a je tak na místě doplnit, oživit a rozšířit sortiment. Jako každý půlrok i tentokrát je Pitti startem vytváření naší nové kolekce. Pro mě to tedy znamená nasát, osahat a nafotit co jen půjde. Přivést si plnou hlavu nápadů, a to poté přetransformovat do kolekce pro Manemo. Stejně tak chci z veletrhu odjet s novou kolekcí doplňků, které zařadíme do našeho sortimentu. Ve smart casual stylu je spousta možností. Také chceme v Manemo rozšířit kožený sortiment, a tak i ten bude jedním z bodů mé cesty.

 

Jak  načerpanou inspiraci využíváš pro svou práci?

MT: Jak jsem již zmínil, je to nezbytná součást tvorby nové (RTW) kolekce, kterou u nás děláme v minisériích, abychom zachovali jedinečnost každého našeho zákazníka. Zákazníkům v Manemo vždy chceme nabídnout to aktuální. Je potřeba nezakrnět a neustále se učit, vyhledávát a inspirovat se všude ve světě. A Itálie je jedno z nejdůležitějších míst.

Není to pouze o hotové kolekci, protože to, co v Manemo umíme velice dobře, je šití na míru. A tam je pro mě inspirace neméně důležitá. Mohu tak našim zákazníkům poskytnout kompletní servis. Ne každý trend samozřejmě sedne každému, a tak je dobré vše vidět na vlastní oči. Zjistíte tak, na kom jaký styl funguje a na kom ne. Při šití na míru si zákazník často vybírá z kousku látky a ne každý má dostatečnou představivost, aby v něm viděl svůj budoucí oblek. Díky Pitti Uomo mám možnost v podstatě téměř vše vidět na vlastní oči a osahat si to.

Stejně tak si přivezeme velkou databázi fotografií. Dokážu tak zákazníkovi rovnou ukázat, jak by mohlo jeho budoucí sako, oblek nebo například kalhoty vypadat.