Už to asi víte, ale kdyby náhodou… S příchodem naší letní kolekce jsme doplnili také nabídku doplňků. Náš showroom teď zdobí klobouky a bekovky Stetson, které jsou do slunečních dnů jak dělané. Zájem u našich zákazníků vzbudily letní panama klobouky takový ohlas, že jsme se rozhodli jim věnovat samostatný článek. A co vy, už máte připravený klobouk na pláž a nebo na procházku po Praze?

 

 

Značka Stetson vznikla už v roce 1865 v USA, o její vznik se postaral John B. Stetson. V minulosti byl Stetson známý svým kovbojským kloboukem a nyní se stal i v Evropě obecným synonymem pro klobouky a bekovky.  Na světovém trhu je prémiovým lídrem v prodeji těchto produktů a jeho kolekce jsou určené širokému spektru zákazníků, od klasických stylů přes městské a moderní. Klobouky a bekovky značky Stetson jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálů a svým kvalitním zpracováním jsou určené i pro nejnáročnější zákazníky. A právě proto jsme se rozhodli je nabídnout i vám. 

 

MATERIÁLY

Na výrobu svých produktů používá Stetson nejkvalitnější materiály, jako jsou např. vlna, woolfelt, vitafelt, furfelt, kašmír, hedvábí, králičí kožešina fur blend, harris tweed, woolrich, bavlna, ekvádorská palma, známá pod jménem Panama. Dále pak seagrass (mořská trávu), toyo (umělé hedvábí), hemp (konopí), raffia (palma), len a organická bavlna. 

 

 

KLOBOUKY PANAMA

Klobouk Panama patří mezi nestárnoucí klasiku. Je ručně tkaný z ekvádorské palmy a nosí se hlavně v letním období. Své kořeny má již v 17. století, v Ekvádoru.

V době budování Panamského průplavu byly tyto klobouky dováženy pro tisíce dělníků na tuto stavbu a když se v roce 1906 americký prezident Theodor Roosevelt účastnil dokončovacích prací na stavbě průplavu, měl na sobě právě tento klobouk. Fototografie prezidenta obletěla svět a od té doby se tomuto klobouku neřekne jinak než Panama hat.

 

 

 

 

Klobouky se tkají z vlákem listů palmy zvané Carludovica Palmata. Nejprve se 20 minut povaří v horké vodě, poté se zavěsí a nechají se proschnout. Těsně před výrobou klobouku se vlákna znovu mírně navlhčí, aby byl materiál poddajnější. Pak se tvoří na dřevěných formách.

 

 

Tkaní jednoho klobouku trvá i několik dní. Klobouky největší kvality až 1 rok. Klobouky z extra jemných vláknem se pletou pouze v noci kdy jsou nízké teploty a nehrozí pak přeschnutí materiálu. Na procesu výroby jednoho klobouku se podílí zhruba 10 lidí. O výši kvality rozhoduje počet nití na čtvereční palec tkaniny. Čím je klobouk jemnější, tím je i odolnější, kvalitnější a také samozřejmě dražší. Pak se klobouky ještě bělí, barví, formují pomocí páry a zdobí stuhami. Název “montecristi” se používá pro klobouky nejvyšší kvality.

 

„Stetson, it’s not just a hat, it’s the hat.”

V minulosti ho nosili např. Frank Sinatra, Ernest Hemingway, Winston Churchill a Paul Newman a nyní Anthony Hopkins, Sean Connery. Značku Stetson si oblíbil i David Beckham, Matthew McConaughey, Robert Redford a u nás David Švehlík, Krištof Kintera a Hynek Čermák.

Vše, co dnes nese značku Stetson, od autentických kovbojských klobouků až po současný streetwear a nadčasovou klasiku, je věrné svým americkým hodnotám: udělat věci správně a jak nejlépe jdou.

Klobouky a bekovky nově k prodeji v Showroomu Manemo a nebo na e-shopu.